 26.04.2016 - у навчально-виховному комплексі відбулася загальношкільна лінійка, присвячена 30-им роковинам аварії на Чорнобильській АЕС.
На зустріч зі школярами прийшли ліквідатори-односельці Турчин Володимир Іванович, Киктьов Віктор Петрович., Ткачов Володимир Борисович, переселенці з Білорусі, а тепер - жителі села Волохів Яр: Ярець Іван Іванович, Дейкун Іван Федорович, Трофімов Анатолій Миколайович, Трофімова Валентина Іванівна, Захожа Ірина Анатоліївна.
На заході був присутній сільський голова Дейкун Д.І.
УКРАЇНСЬКИЙ народ і справді незнищенний. І хто б там що не говорив про Державний гімн, мовляв, аж занадто надривний та сумний, його слова: «Ще не вмерли України...» — точно передають увесь трагізм нашої історії. Не знаю, якій ще нації випало стільки лиха, як нашій: війни, голодомори, репресії, Чорнобиль і тепер-от знову війна. Одна біда заступає іншу, як бідний латає дірки на благенькій одежині. Хоча нам і катастрофи на ЧАЕС вистачило б на кілька віків. Адже сумарні економічні збитки для України від неї станом на 2016 рік сягнули 179 млрд доларів США. З такими грошима ми могли б стати найбагатшою країною світу. Натомість жебраємо. Радіоактивного забруднення зазнали 2218 населених пунктів України з населенням близько 2,4 млн чоловік, понад 5 млн га сільгоспугідь. Підірвано здоров’я нації. Нерідко можна почути від людей: «Мремо, як мухи». За даними організації Союз «Чорнобиль», із числа ліквідаторів померло вже 60 000, 165 000 стали інвалідами. Непрямі людські втрати значно більші, бо «мирний» атом спричинив різке зростання онкологічних, серцево-судинних та інших захворювань. Практично кожну смерть у віці до 70 років слід записати на чорний рахунок Чорнобиля.
"Сільські вісті" від 26 квітня 2016 року
|